MSB Deniz Kuvvetleri Komutanlığı Sözleşmeli Er Alıyor!

MSB Deniz Kuvvetleri Komutanlığı Sözleşmeli Er Alıyor! 1

Milli Savunma Bakanlığı (MSB) tarafından yayımlanan alım ilanına göre Deniz Kuvvetleri Komutanlığında çalışacak Sözleşmeli Er alımı başvuruları başladı.

BAŞVURU BİLGİLENDİRMESİ

  • Ön başvurular, https://personeltemin.msb.gov.tr internet adresinden kılavuzun yayımlanmasıyla birlikte alınmaya başlanacak ve internet üzerinden Başvuru Programı Kullanma Talimatında (Ek-1) belirtilen esaslar dahilinde başvuru formunun doldurulması suretiyle yapılacaktır. Asıl başvurular ise, istenen belgeler ile seçim aşaması sınavlarına gelinmesi ve belgelerin kayıt kabul kuruluna teslim edilmesi ile yapılmış olacaktır.
  • Başvuruları uygun olan adayların başvuru kabulleri ile seçim aşamasısınavları internette yayımlanacak tarihte MSB Per.Tem.D.Bşk.lığında (Cebeci/ANKARA) icra edilecektir.
  • Alım süresince her türlü duyuru ve bilgilendirme https://personeltemin.msb.gov.tr internet adresinden yapılacaktır. Seçim aşaması sınav tarihleri ilgili internet adresinde tebliğ niteliğinde yayımlanacaktır.
  • Adaylara seçim aşaması sınavları kapsamında Fiziki Yeterlilik Testi ve Mülakat yapılmakta, yazılı sınav yapılmamaktadır.

SÖZLEŞMELİ ER KİME DENİR?

 • Sözleşmeli Erbaş ve Er;
  Sözleşmeli erbaş ve er; vatani görevini yapmakta olan yükümlü erbaş ve erlerin
  yapmış oldukları görevleri yerine getirmek için belirli bir ücret karşılığı 6191 Sayılı
  Sözleşmeli Erbaş ve Er Kanunu esaslarına göre istihdam edilen, erbaş ve er kadrolarında
  görev yapan asker kişidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir