Milli Savunma Üniversitesi Askeri Öğrenci Alımları Başladı! 2019/2020

Milli Savunma Üniversitesi Askeri Öğrenci Alımları Başladı! 2019/2020 1

Askeri öğrenci olmak isteyenler için kurulan MSÜ Milli Savunma Üniversitesi için 2019/2020 yılı askeri öğrenci temini başladı.

Türk Silahlı Kuvvetleri’nde çalışmak yada vatan yolunda ter dökmek için can atanlar için Milli Savunma Üniversitesi (MSÜ) yüksek öğretim eğitimlerini tamamlamaları ve sonrasında devlete bağlı çalışmaları açısından çok büyük bir avantaj.

Milli Savunma Üniversitesi Askeri Öğrenci Alımları Başladı! 2019/2020 2
Milli Savunma Üniversitesi MSÜ Astsubay Meslek Yüksek Okulları

İşte Milli Savunma ÜniversiteSi Askeri Öğrenci Alım Şartları 2019

1.    MSB Ulusal Müdafa Üniversitesi 2019 Yılı Askeri Talebe Temini Seçim Aşaması Faaliyetleri 24 Haziran – 26 Temmuz 2019 tarihleri içinde yapılacaktır.

2.    MSÜ Harp Okulları ve Meslek Yüksek Okullarına başvuran adaylar, tercih ettikleri okullar ve MSÜ-2019 puan türleri göz önüne alınarak en yüksek puandan başlayarak sıralanmıştır.

3.    Hava Harp Okulu adayları “Psikomotor Testi” ve “Talebe Seçme Uçuşuna” katılacakları için birinci tercihi HHO olan adaylar arasından MSÜ-2019 sayısal puanına nazaran en yüksek puandan başlayarak sıralanmıştır.

4.    Bando Astsubay Meslek Yüksekokulu Davet Esasları:

a.    MSÜ-2019 sınavında herhangi bir puan türünden, taban puanı geçen adayların tercihleri içinde Bando Astsubay MYO olanlar, Müzik Kabiliyeti ve Müzik Bilgisi Düzey Tespit Sınavına gireceklerdir. Adaylar bu haklarından feragat edebilir. Bu durum adayların öteki tercihlerini etkilemeyecektir.

b.    MSÜ-2019 sınavında herhangi bir puan türünden, taban puanı geçemeyen adaylardan, Güzel Sanatlar yada Konservatuar Liselerinin Müzik kısmı kaynaklı olan adaylar ile birinci tercihi Bando Astsubay MYO olan adaylardan en yüksek puan türüne nazaran sıralanarak belirlenen adaylar bir tek Bando Astsubay MYO talibi olarak sınavlara çağrılmıştır. Bu adayların öteki tercihleri dikkate alınmayacaktır.

c. Müzik Kabiliyeti ve Müzik Bilgisi Düzey Tespit Sınavına girecek adaylar enstrümanlarını da yanlarında getirebileceklerdir. (Piyano ve bateri hariç)

5.    Şehit / Gazi yakını olan adaylardan; taban puanın %90’ı ve fazlası olan adaylara da Şehit-Gazi Kontenjanından davet yapılmıştır. Lüzumlu belgeleri getirmeyen adayların işlemlerine Şehit/Gazi kontenjanından devam edilmeyecektir.

6.    Okul ve puan türüne nazaran davet meydana getirilen en düşük aday puanlarını görmek için tıklayınız.

7.    Seçim Aşaması Faaliyetlerine çağrılan adaylar, sorgulama sayfasında belirtilen tarih ve saatte Kara Harp Okulu Komutanlığı (Bakanlıklar/Ankara) adresinde hazır bulunacaklardır.

8.    Seçim Aşaması Faaliyetleri
a.    Hava Harp Okulu adayları için;
1?inci gün  : Evrak Kontrolü, Fiziki Değerlendirme, Kişilik Değerlendirme Testi ve Fiziki Yeterlilik Testi.
2?nci gün     : Psikomotor Testi
3?üncü gün : Mülakat, Müzik Kabiliyeti ve Müzik Bilgisi Düzey Tespit Imtihanı (Bando Astsubay Meslek Yüksekokulu tercihi olan adaylar için) ve Hastane Sevk aşamalarından oluşmaktadır.
b.    Öteki adaylar için;
1’inci gün : Evrak Kontrolü, Fiziki Değerlendirme, Kişilik Değerlendirme Testi ve Fiziki Yeterlilik Testi.
2’nci gün   : Mülakat, Müzik Kabiliyeti ve Müzik Bilgisi Düzey Tespit Imtihanı (Bando Astsubay Meslek Yüksekokulu tercihi olan adaylar için) ve Hastane Sevk aşamalarından oluşmaktadır.
c. Fiziki Yeterlilik Testi için tüm adayların gelirken spor giysisi (Eşofman, spor şortu, spor fanilası, spor ayakkabısı vb.) giyinmiş olarak gelmeleri gerekmektedir.
ç. Hafta sonlarına imtihan planlanmamıştır.

9.    Sınavlara gelirken getirmeniz ihtiyaç duyulan belgeleri görmek için tıklayınız…

10.    Adayların müracaat şartlarını taşıyıp taşımadıkları, getirecekleri belgeler üstünden denetim edilecektir. Adayların müracaat şartlarını taşımadıkları anlaşıldığında yada evraklarının noksan/yanlış olduğu tespit edildiğinde, temin sürecinin hangi aşamasında olursa olsun işlemleri iptal edilecektir.

11.    Seçim aşaması faaliyetlerine ulaşmadan önce ilgili açıklamaları ve müracaat kılavuzunu yine okuyun ve çağrıldığınız zamanı kesinlikle bir kez daha denetim ediniz.

12.    Kara Harp Okulu Komutanlığında sınavlar süresince adaylara su ve yiyecek verilecektir.

13.    Bu duyuru bildiri durumunda olup adaylara ek olarak posta yada telefon ile imtihan zamanı bildiri edilmeyecektir.

14.    Müracaat Kılavuzuna ulaşmak için tıklayınız.

15.    Müracaat sonucunuzu görmek için tıklayınız.

Tek Doktor Raporu Örneğine ulaşmak için tıklayınız.

Muvafakatname örneğine ulaşmak için tıklayınız.

Karşılaştığınız sorunlarla ilgili olarak ilk olarak personeltemin.msb.gov.tr genel ağ (web) adresine bakınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir