Kara ve Deniz Kuvvetleri Komutanlıkları Sözleşmeli Er Temini Alım İlanı

Sözleşmeli Er Temini

Mili Savunma Bakanlığı yeni yayınladığı ilan ile Kara ve Deniz Kuvvetleri Konutanlıkları için 2019 Yılı Sözleşmeli Er Temini yapıyor. İşte detaylar.

DİKKAT:
1. Adaylar, müracaat ekranına e-devlet üstünden giriş meydana getirecek, giriş yaptıktan sonrasında müracaat sihirbazı üstünden ilerleyerek “Bilgilerim” kısmından eğitim, kontakt, askerlik ve öteki istenen detayları kesinlikle dolduracak peşinden Tercih ekranına otomatikman yönlendirilecektir.
2. Adaylar, eğitim bilgisi alanında eğitim bilgisi ekle butonuna bastıktan sonrasında eğitim bilgilerini dikkatlice girmelidir.
3. Adaylar, Terhis Belgesinin aslını yada e-Devlet üstünden alınacak bilgisayar çıktısını getireceklerdir.
4. Askerlik hizmetini yapmamış olan adaylar ise Askerlik Durum Belgelerini e-devlet üstünden temin edebileceklerdir (onaylı olması şartı aranmayacaktır).
5. MSY 33-3 Sıhhat Muayene Yönergesi 5.Bölüm 1-a maddesine istinaden;
   a. FYT’ye katılabilmek için tek hekimden (aile hekimi, kurum hekimi vb.) “adayın spor (şınav, mekik ve koşu) yapmasında sakınca olmadığına dair rapor” ve
   b. “FYT esnasında ortaya çıkabilecek her türlü sıhhat problemimde mesuliyet tarafıma aittir” ibaresi bulunan “Muvafakat Yazısı” ile sınava katılacaklardır.
Rapor ve Muvafakat Yazısı örnekleri kılavuza eklenmiştir.
6. Adaylar müracaat yapmadan ilkin kesinlikle kılavuzu ve müracaat şartlarını dikkatle okumalıdırlar.
UYARI:
1. MSB İşçi alımı Dairesi Başkanlığınca; güvenlik formu, dosya, zarf, kalem ve silgi şeklinde malzemeler istenmemektedir. Yol güzergahındaki ve Nizamiye önündeki gezici satıcılara/büfelere kesinlikle saygınlık etmeyiniz Imtihan salon görevlileri tarafınca sizin için imtihan salonunda kalem ve silgi hazır bulundurulacaktır.
2. Imtihan günü kılavuzda belirtilen belgeleri pembe karton dosya içinde getirmeniz yeterlidir.
Müracaat kılavuzuna ulaşmak için tıklayınız…
Müracaat yapmak için tıklayınız…

One thought on “Kara ve Deniz Kuvvetleri Komutanlıkları Sözleşmeli Er Temini Alım İlanı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir