Kara Kuvvetleri ve Deniz Kuvvetleri Komutanlığı Sözleşmeli Er Temini 2019

Kara Kuvvetleri ve Deniz Kuvvetleri Komutanlığı Sözleşmeli Er Temini 2019 1

Milli Savunma Bakanlığından yapılan açıklamaya göre, Deniz Kuvvetleri Komutanlığı ve Kara Kuvvetleri Komutanlığı 2019 yılı Sözleşmeli Er alımları başladı. Sözleşmeli er temini tüm detayları için okumaya devam ediniz.

MİLLİ SAVUNMA BAKANLIĞI KARA KUVVETLERİ KOMUTANLIĞI VE DENİZ KUVVETLERİ KOMUTANLIĞI 2019 YILI SÖZLEŞMELİ ER TEMİNİ  DETAYLARI

1.    Milli Savunma B. 2019 Yılı Kara Kuvvetleri Komutanlığı ve Deniz Kuvvetleri Komutanlığı Sözleşmeli Er Temini faaliyeti müracaat şartlarını taşıyan tüm adaylar seçim aşaması faaliyetlerine çağrılacaktır.

2.    Kara Kuvvetleri Komutanlığı ve Deniz Kuvvetleri Komutanlığı başvurusu olan adayların sınavları 12-14 Haziran 2019 tarihlerinde yapılacaktır. Seçim aşaması faaliyetlerine çağrılan adaylar, aday sorgulama sayfasında belirtilen tarih ve saatte MEBS Okulu ve Eğitim Merkezi Komutanlığı MAMAK/ANKARA adresinde hazır bulunacaklardır.

3.    Yalnız Kara Kuvvetleri Komutanlığı başvurusu olan adayların sınavları 10-15 Haziran ve 17 Haziran 2019 tarihlerinde yapılacaktır. Seçim aşaması faaliyetlerine çağrılan adaylar, aday sorgulama sayfasında belirtilen tarih ve saatte MSB Çalışan Temini Dairesi Başkanlığı Cebeci/ANKARA adresinde hazır bulunacaklardır.

4.    Yalnız Deniz Kuvvetleri Komutanlığı başvurusu olan adayların sınavları 18-21 Haziran 2019 tarihlerinde yapılacaktır. Adayların davet ilanı 18 Haziran 2019 tarihinden ilkin duyurulacaktır.

5.    Kara Kuvvetleri Komutanlığı ve Deniz Kuvvetleri Komutanlığının her ikisine de ortak müracaat meydana getiren adaylar tek sınava katılacaklar, katılacakları imtihanı kazanmaları durumunda tercih edecekleri Kuvvet Komutanlığına kayıt yaptırabileceklerdir.

6.    Seçim aşaması faaliyetleri 1 gün sürecektir.
Seçim Aşamaları;

a.    Evrak Kabul
b.    Fiziki Değerlendirme(boy ve kilo oranlarının kontrolü)
c.    Fiziki Yeterlilik Testi
ç.    Mülakat
d.    Sıhhat raporu ve güvenlik soruşturması işlemleri aşamalarından oluşmaktadır.

7.    Adaylar Müracaat Kılavuzunda belirtilen belgeler ile beraber e-devlet şifrelerini de bununla beraber getireceklerdir.

8.    Imtihan merkezleri önünde güvenlik formu, dosya, zarf, şeklinde malzemeleri ücret karşılığı satmaya çalışanlara saygınlık etmeyiniz.

9.    Fiziki Yeterlilik Testi için tüm adayların gelirken spor giysisi (Eşofman, spor şortu, spor fanilası, spor ayakkabısı vb.) getirmeleri gerekmektedir.

10.    Adaylar Fiziki Yeterlilik Testine katılabilmek için tek hekimden (aile hekimi, kurum hekimi vb.) ?adayın spor (şınav, mekik ve koşu) yapmasında sakınca bulunmamaktadır? onaylı doktor raporunu bununla beraber getirecektir.

11.    Adayların sınavlara gelirken belgelerinin aslı ile beraber fotokopilerini de getirmeleri gerekmektedir. Sadece getirilen belgelerin asılları teslim edilmeyecek, adayın kendisinde kalacaktır.

12.    Her türlü delici ve kesici alet, yakıcı tabanca, büyük çanta/valiz, cep telefonu, cep telefonu için taşınabilir şarj ünitesi, harici hafıza vb. eşyalar ile imtihan merkezine giriş kabul edilmeyecektir.

 

13. Adayların müracaat şartlarını taşıyıp taşımadıkları, getirecekleri belgeler üstünden denetim edilecektir. Adayların müracaat şartlarını taşımadıkları anlaşıldığında yada evraklarının noksan/yanlış olduğu tespit edildiğinde, temin sürecinin hangi aşamasında olursa olsun işlemleri iptal edilecektir.

14.Seçim aşaması faaliyetlerine ulaşmadan önce ilgili açıklamaları ve müracaat kılavuzunu yine okuyun ve çağrıldığınız zamanı kesinlikle bir kez daha denetim ediniz.

15.Bu duyuru bildiri durumunda olup adaylara ek olarak posta yada telefon ile imtihan zamanı bildiri edilmeyecektir.

16.MSB Çalışan Temini Dairesi Başkanlığında Mülakat süresince adaylara sabah kahvaltısı verilecektir.

17. Kara Kuvvetleri Komutanlığı ve Deniz Kuvvetleri Komutanlığı Müracaat Kılavuzuna ulaşmak için tıklayınız..

18.Müracaat sonucunuzu görmek için tıklayınız..

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir