Genelkurmay’a Silahlı Kuvvetler Uzman Yardımcısı Personel Temini

Genelkurmay'a Silahlı Kuvvetler Uzman Yardımcısı Personel Temini 1

Milli Savunma Bakanlığının merkezi konumunda bulunan ve Türkiye Cumhuriyeti’nin vatan savunmasında ki yönetim kadrosu olan Genelkurmay Başkanlığı Karargahı’na 10 Silahlı Kuvvetler Uzman Yardımcısı alınacak.

Buna göre başvuru ve diğer koşullar şu şekilde açıklandı;

1.    Genelkurmay Başkanlığı Karargâhında istihdam edilmek üzere ilana çıkılan 10 Silahlı Kuvvetler Uzman Yardımcısı kadrosu için 10 – 11 Haziran 2019 tarihlerinde sözlü sınav yapılacaktır.
2.   Silahlı Kuvvetler Uzman Yardımcısı için Başvurusu kabul edilen adaylardan, alım yapılacak her unvan için kadro sayısının 4 katı kadar aday KPSS P7 ve KPSS P18 puan türlerine göre sıralanarak taban puanlar belirlenmiştir. Son sıradaki adayla eşit puan alan adaylar da sınava çağrılmıştır.
3.    Alım yapılacak unvanlara ait taban puanlar tabloda belirtilmiştir.

Genelkurmay'a Silahlı Kuvvetler Uzman Yardımcısı Personel Temini 2
Uzman Yardımcısı Personel Temini
KADRO KPSS PUAN TÜRÜ TABAN PUAN
UZMAN YARDIMCISI 1
(Hukuk Fakültesi )
KPSS P7 79,09945
UZMAN YARDIMCISI 2
(Uluslararası İlişkiler, Siyaset Bilimi, Kamu Yönetimi v.s)
KPSS P7 84,83437
UZMAN YARDIMCISI 3
(İşletme Lisans)
KPSS P18 79,32557

4.   Silahlı Kuvvetler Uzman Yardımcısı Adayları, sorgulama sayfasında belirtilen tarih ve saatte MSB Sivil Memur Misafirhanesi TANDOĞAN/ANKARA adresinde hazır bulunacaklardır. Ulaşım Bilgisi için tıklayınız.
5.    Belirtilen tarihte sınav merkezinde bulunmayan adaylar sınav haklarını kaybedeceklerdir.
6.    Adaylar sınava gelirken Başvuru Kılavuzunda belirtilen belgeleri getireceklerdir. Başvuru kılavuzuna ulaşmak için tıklayınız.
7.    Adayların sınava gelirken belgelerinin aslı ile birlikte fotokopilerini de getirmeleri gerekmektedir. Ancak getirilen belgelerin asılları teslim edilmeyecek, adayın kendisinde kalacaktır.
8.    Cep telefonu ile sınav merkezine giriş kabul edilmeyecektir.
9.   Silahlı Kuvvetler Uzman Yardımcısı Adaylarının başvuru şartlarını taşımadıkları anlaşıldığında veya evraklarının eksik/yanlış olduğu tespit edildiğinde, temin sürecinin hangi aşamasında olursa olsun işlemleri sonlandırılacaktır.
10.    Mülakata gelmeden önce ilgili açıklamaları ve başvuru kılavuzunu tekrar okuyunuz ve çağrıldığınız tarihi mutlaka bir kez daha kontrol ediniz.
11.    Bu duyuru Silahlı Kuvvetler Uzman Yardımcısı için tebliğ niteliğinde olup adaylara ayrıca posta veya telefon ile sınav tarihi tebliğ edilmeyecektir. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir