Evden İş Fikirleri

Ev Hanımları İçin Evde İş İmkanı | Para Kazanma Taktikleri 2019

Ev Hanımları İçin Evde İş İmkanı | Para Kazanma Taktikleri 2019 1

Ev hanımlarının evde yapabileceği ek işler ile evin bütçesine inanılmaz katkıda bulunabilirler.

Ev hanımı olmak tanımlı bir meslek grubu olmamasına rağmen herhangi bir maaşı, emekliliği, hafta sonu tatili olmayan toplum tarafından çalışmayan bayanlara yüklenmiş bir sıfattır. Evin direği erkek gibi algılansa da evi ayakta tutan kadınlardır. Boşuna dememişler bir evde anne hasta olursa o evde hayat durur diye. Kadınların üzerinde bu kadar büyük bir sorumluluk varken bunun üstüne bir de aile bütçesini idare etmek durumundadırlar. Birçok kadın eşlerinin omuzunda bulunan ekonomik yükü hafifletmek için evde yapılacak ek iş arayışı içine girmektedirler. Birçok kadında bu iş imkanını akıllarını kullanarak bulmaktadır.

Bir kadın isterse hayatın tüm zorluklarına rağmen dimdik ayakta kalmayı başarabilir. Aynı anda çocuklarına da bakar, eşine olan tüm sorumluluklarını da yerine getirir, tam zamanlı olarak da çalışır. Kısaca bir kadının isteyip de yapamayacağı hiçbir şey yoktur. Çalışmayan ev hanımlarının yapabilecekleri ek işler nelerdir? ve evde iş imkanları neler olabilir?

Bu konu hakkında hiçbir fikri olmayan kadınları aydınlatacak, çocuklarına, eşlerine ve eve karşı olan sorumluluklarını ihmal etmeden ek gelir elde edebilecekleri iş fikirlerinin neler olduğu hakkında tüm detayları yazımızın devamında okuyabilirsiniz.

İŞTE 2019 MODEL EVDE İŞ İMKANLARI

Evde Yaptığınız Yiyecek İçecekleri Satın

Çalışan kadınlar beceriksiz oldukları için değil zamanları olmadıklarından dolayı yapması meşakkatli olan yaprak sarma, içli köfte, mantı, tarhana, salça, turşu gibi hatta ve hatta misafirleri için ikram edilecek olan pastaları bile dışarıdan satın almaktadırlar. Mutfak konusunda becerikli olduğunu düşünen bayanlar sosyal medya hesaplarında sayfa oluşturarak yapmış oldukları gıdaların satışını yapabilirler. Sadece sosyal medya üzerinden değil kermeslerde satışa sunabilirler. Mahallelerinde kurulan semt pazarlarında haftada bir gün yapmış oldukları ürünlerin satışını gerçekleştirerek evden para kazanma konusunda bir adım atabilirler.

Ev Hanımları İçin Evde İş İmkanı | Para Kazanma Taktikleri 2019 2

İSMEK fırsatını kaçırmayın (İstanbullular için)

Evde İş İmkanı Olarak El İşleri Yapın

Her ev hanımı mutfakta yetenekli olacak diye bir kaide yoktur. Bazı kadınların da el yetenekleri çok fazladır. Dantel, iğne oyası, banyo lifi, yün örgü işleri, patik gibi el becerisi gerektiren işler yapılabilir. El becerisi gerektiren işlere karşı yeteneği olmayan bayanlar ise belediyelerin açmış olduğu İSMEK gibi ücretsiz kurslara katılarak bu konuda kendilerini geliştirerek iş imkanı açabilirler.

Evde Sanatkar Olun

Evde bulunan cam kavanozlarını, yoğurt kovalarını ya da bunlara benzeyen kutuları hayal güçlerini kullanarak akrilik boyalarla ya da daha farklı objelerle boyayarak dekoratif hale getirip part time iş olarak paraya dönüştürmek mümkündür. Fikir vermesi amacıyla bir örnek verecek olursak , cam kavanozlardan dekopaj yöntemini uygulayarak harika baharat takımları yapılabilir.

Yapı marketlerden satın alabileceğiniz ahşap peçetelik, sehpa, gazetelik ya da buna benzer objeleri boyayarak satabilirsiniz. Ahşap ürünlere ilgisi olan çok sayıda insana sosyal medyadan ürünlerinizin resimlerini paylaşarak ulaşabilirsiniz. Ahşap boyama kurslarına giderek bu konuda kendinizi geliştirebilirsiniz.

Ev Hanımları İçin Evde İş İmkanı | Para Kazanma Taktikleri 2019 3

Huncalife ile para kazanın

Katalog Ürünleri Satarak Para Kazanın

Bir dönemler herkes tarafından yapılmayan fakat son yıllarda her 10 kadından en az 3 tanesinin yapmış olduğu katalog ürün satma işini sizde yapabilirsiniz. Avon, Oriflame, Farmasi, Huncalife gibi kozmetik markalarını ücretsiz üye olarak ürünlerini katalog yoluyla satışını yapmak en zahmetsiz ek iş fırsatıdır. En çok kazandıran ancak en az bilinen Huncalife firmasını önerebiliriz. Rekabet burada daha az çünkü 🙂 Birde İslam inancına ters düşmemek için bu şekilde alt üyelikli bir sistemin caiz olup olmadığını araştırmanızda yarar var.

Ama Ticaret Sünnettir 😉

Yaşamış olduğunuz şehirde bulunan iç giyim, çorap, eşofman gibi tekstil ürünlerinin satışını yapan toptancılar ile anlaşarak uygun fiyatlara alıp akraba günlerinde eş dost sohbetlerinde ya da sosyal medya hesaplarında satış yapmak ev hanımları için evde  iş imkanı sunmaktadır.

Ev Hanımları İçin Evde İş İmkanı | Para Kazanma Taktikleri 2019 4

Evde organik ürünler satın

Organik Ticaret Yapın

Bu size zor gelmesin hanımlar. Örneğin; Ordu’lusunuz diyelim ve köyünüzde fındık bahçeniz var yada akrabanızın fındığı var. Onları köyde toptancıya satmak yerine siz daha karlı bir fiyata kilo kilo internetten satabilirsiniz. Emin olun daha karlı olacaktır. Hatta eş, dost, akraba da zaten sizin fındıkçı olduğunuzu bildiği için sizden parasıyla isteyecektir. Bu fındık olur, kayısı olur, fıstık olur, elma olur v.s. Hele birde son dönemlerde fiyatları malum domates, biber, patates, soğan olursa, birde netten ucuza satabilirseniz bu iş tamamdır 🙂 ev hanımı değil ticaret erbabı olursunuz.

Telefonla Oynarken Para Kazanın (Çiftlik bank değil yanlış anlaşılmasın)

Google play yada App store yani sizin yada çocuklarınızın sürekli gripte uygulama, oyun indirdiği yerler var ya, işte oralara sizde girip para kazan diye aratırsanız karşınıza bolca para kazandıran uygulama, oyun çıkacaktır. Bunları sırası ile tek tek denerseniz, az da olsa para kazandıran uygulamalar bulabilirsiniz. Bu para olur, kupon olur v.s. sizde onlarla evde iken, işte iken, dışarıda iken para kazanabilirsiniz.

Atladığımız daha çok şey olabilir ancak evde ev hanımlarının yada ek iş yaparak para kazanmak isteyenlerin yapabileceği sermayesiz ve çok emek gerektirmeyen evde iş imkanlarını sıralamaya çalıştık.

Sizinde fikriniz varsa aşağıda yorumlarda paylaşabilirsiniz.

1
Kimler Neler Demiş?

avatar
1 Yorum konuları
0 Konu cevapları
0 İzleyiciler
 
En çok tepki verilen yorum
En sıcak yorum dizisi
1 Yorum yazarları
kkxjfheu Son yorum yazarları
  Abone ol  
En Yeniler Eskiler Beğenilenler
Bildir
kkxjfheu
Ziyaretçi
kkxjfheu

Temizlik firmalarına başvurarak malzeme alım satımı yapıp rahat kazanç sağlanır..