2019 Yılı Muvazzaf Subay Temini Seçim Aşaması Faaliyetleri

2019 Yılı Muvazzaf Subay Temini Seçim Aşaması Faaliyetleri 1

Milli Savunma B. 2019 Yılı Muvazzaf Subay Temini Seçim Aşaması Faaliyetleri 06 Kasım – 30 Aralık 2019 tarihleri içinde yapılacaktır.

Detaylar şu şekilde

2. Seçim Aşaması Faaliyetlerine çağrılan adaylar, sorgulama sayfasında belirtilen tarihte saat 08.00’da MEBS Okulu ve Eğitim Merkezi Komutanlığı Mamak/ANKARA adresinde hazır bulunacaklardır.
3. Genel Kültür Sınavına girecek olan adayların (Pratisyen Doktor, Diş Hekimi ve Eczacı tercihi olanlar) sınavları 06 Kasım 2019 tarihinde MEBS Okulu ve Eğitim Merkezi Komutanlığı Mamak/ANKARA adresinde yapılacaktır. Genel Kültür Imtihanı neticeleri aynı gün akşam duyurulacak ve başarıya ulaşmış olan adaylara, 07 Kasım 2019 tarihinde seçim aşamalarına katılmak suretiyle davet yapılacaktır.
4. Müracaat şartlarını taşıyan adaylardan her derslik kontenjanının 10 katı kadar aday KPSS P3 puanına gore sıralanarak sınavlara çağrılmıştır.
5. Imtihan çağrısı için derslik bazında taban puanlar belirlenmiştir. Adayların taban puanlarının üstündeki tercihleri dikkate alınacak, belirlenen taban puanların altında puanı olan adayların ilgili tercihleri geçersiz sayılacaktır. Taban Puanlara Ulaşmak için Tıklayınız…
6. Seçim aşaması faaliyetleri, Evrak Denetim, Fiziki Değerlendirme, Kişilik Testi, Fiziki Yeterlilik Testi ve Mülakat aşamalarından oluşmaktadır.
7. Hava Denetim İhbar, Gövde Eğitimi Öğretmeni ve Harita Mühendisi tercihi olan adaylar tercih ettikleri sınıfın özelliğine gore ek olarak Müracaat Kılavuzunda belirtilen ilave sınavlara da gireceklerdir. Belirtilen tarihlerde sınavlara gelmeyen adayların ilgili tercihleri geçersiz sayılacaktır.
8. Sınavlar;
– Pratisyen Doktor, Diş Hekimi ve Eczacı sınıfları için 2 gün (06-07 Kasım 2019)
– Harita Mühendisi sınıfları için 2 gün (07-08 Kasım 2019)
– Gövde Eğitimi Öğretmeni sınıfları için 3 gün (08-09-10 Kasım 2019)
– Hava Denetim İhbar sınıfları için 3 gün (06-07-08 yada 07-08-09 Kasım 2019)
– Öteki sınıflar için ise bigün sürecektir.
9. Tüm adayların sınavlara gelirken Fiziki Yeterlilik Testi için spor giysisi (Eşofman, spor şortu, spor fanilası, spor ayakkabısı vb.), yüzme testine girecek adayların ise mayo, terlik, bone ve havlu getirmeleri gerekmektedir.
10. Seçim aşaması faaliyetlerinin sonunda, başarıya ulaşmış olan adaylara mülakat imtihan tarihleri ek olarak bildirilecektir. Adaylar kendilerine bildirilen tarih ve saatte MEBS Okulu ve Eğitim Merkezi Komutanlığı Mamak/ANKARA adresinde mülakat imtihanı için hazır bulunacaklardır.
11. Adaylar sınavlara gelirken Müracaat Kılavuzunda belirtilen belgeler ile beraber e-devlet şifrelerini de bununla beraber getireceklerdir. Müracaat kılavuzuna ulaşmak için tıklayınız…
12. Spor yapmasında sakınca bulunmadığına dair tek doktor raporu getirmeyen adaylar “Fiziki Yeterlilik Testi” ne alınmayacaklardır.
13. Adayların sınavlara gelirken belgelerinin aslı ile beraber fotokopilerini de getirmeleri gerekmektedir. Sadece getirilen belgelerin asılları teslim edilmeyecek, adayın kendisinde kalacaktır.
14. Cep telefonu ile imtihan merkezine giriş kabul edilmeyecektir.
15. Adayların müracaat şartlarını taşıyıp taşımadıkları, getirecekleri belgeler üstünden denetim edilecektir. Adayların müracaat şartlarını taşımadıkları anlaşıldığında yada evraklarının noksan/yanlış olduğu tespit edildiğinde, temin sürecinin hangi aşamasında olursa olsun adaylıkları sonlandırılacaktır.
16. Seçim aşaması faaliyetlerine ulaşmadan önce ilgili açıklamaları ve müracaat kılavuzunu yeniden okuyun ve çağrıldığınız zamanı kesinlikle bir kez daha denetim ediniz.
17. Bu duyuru bildiri durumunda olup adaylara ek olarak posta yada telefon ile imtihan zamanı bildiri edilmeyecektir.
18. Ön müracaat sonucunuzu ve imtihan tarihinizi görmek için tıklayınız..
Karşılaştığınız sorunlarla ilgili olarak ilk olarak https://personeltemin.msb.gov.tr genel ağ (web) adresine bakınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir